Jak przygotować otwór pod montaż bramy garażowej, gdy wciąż trwają jeszcze prace budowlane lub wykończeniowe na naszym obiekcie? Oto krótka instrukcja, która pomoże Wam uniknąć późniejszych problemów z funkcjonowaniem bramy i zapewni jej bezawaryjne, długoletnie działanie. Prawidłowy montaż jest bowiem równie istotny, co wybór odpowiedniego dla danego budynku modelu urządzenia. Żeby instalacja przebiegła pomyślnie, należy pamiętać o kilku kwestiach.

 

 

Jak przygotować otwór pod bramę garażową – ściany, sufit i posadzki

 

Zaczynamy od sprawy najistotniejszej – ściana wewnętrzna garażu, na której montowana jest brama, czyli nadproże i węgarki, muszą być równo wytynkowane przy pomocy poziomnicy i stabilne, gdyż to na nich montowane są prowadnice i napęd bramy. Od precyzji tych działań zależy cicha i bezawaryjna praca urządzenia oraz efektywna termoizolacja obiektu.
Ściana wewnętrzna musi być wytynkowana, a nie wykończona płytkami lub kaflami.

 

Właściwe przygotowanie otworu pod bramę garażową oznacza także konieczność choćby częściowego wykończenia sufitu i posadzki. Sufit warto otynkować wcześniej, aby uniknąć późniejszego zabrudzenia prowadnic. Gy jest to niemożliwe, zadbajmy o zabezpieczenie folią tego newralgicznego elementu konstrukcji bramy. W kwestii posadzki pamiętajmy o precyzji oraz zachowaniu równych płaszczyzn i kątów w odniesieniu do przylegających ścian. To ważne dla bezpiecznego otwierania i zamykania bramy. W dniu montażu nie musimy mieć wylanej posadzki, ale musimy być pewni, jaka będzie jej wysokość wraz z gotową podłogą. Eksperci Adwil zamontują na tej wysokości bramę i odpowiednio ją zaprogramują.

 

 

Przygotowywanie otworu pod bramę garażową – instalacje elektryczne i termoizolacje

 

Automatyka bramy garażowej oraz wysoka energooszczędność obiektów, w których są one montowane to obecnie w branży budowlanej norma. Jak przygotować otwór pod bramę garażową, aby optymalnie wykorzystać parametry materiałów, z których wykonane są bramy montowane przez Adwil? Instalację elektryczną należy doprowadzić do garażu wtedy, gdy rozplanowywana jest elektryka dla całego obiektu. Druga ważna kwestia przed otynkowaniem powierzchni, to ustalenie wraz z ekspertami Adwil, w którym miejscu w suficie ma wychodzić gniazdo napędu. Dostęp do prądu jest kluczową kwestią podczas samego montażu bramy garażowej. Nawet jeśli cały budynek nie będzie jeszcze funkcjonalny, instalatorzy potrzebują zasilania.

 

Termoizolacja całości obiektu jest efektywna, gdy wszystkie elementy budynku są szczelne. To truizm, ale gdy tak wiele zależy od detali wykończenia drobnych elementów, warto przypomnieć o ryzyku pojawienia się mostków termicznych przy ościeżach bramy. Jeśli więc zależy nam na zatrzymaniu ciepła w domu, to warto przygotować otwór pod bramę garażową szerszy niż zamówiona brama. Przykładowo, zamawiając bramę o szerokości 5000 mm można przygotować otwór szerszy o 6 cm, czyli o szerokości 5060 mm, a boki otworu ocieplić styropianem lub styrodurem przy wykonywaniu elewacji zewnętrznej, dla zwiększenia energooszczędności konstrukcji.

 

 

O czym jeszcze warto pamiętać, przygotowując otwór pod montaż bramy garażowej?

 

Gdy zadbaliśmy już o wszystkie aspekty budowlane i technologiczne i jesteśmy gotowi na wizytę monterów Adwil, pamiętajmy jeszcze o posprzątaniu garażu i demontażu zalegających elementów. To drobiazg, ale aby przyspieszyć prace montażowe warto usunąć kartony, folie, styropian lub stare zabezpieczenia i zakrycia otworu bramy (przybite deski, plandeki). Realizując dalsze prace wykończeniowe miejmy także na uwadze osadzanie kurzu, pyłu i wilgoci z tynków. Dbajmy więc o odpowiednie wietrzenie garażu i szczelne ofoliowanie zamontowanych elementów bramy. W dniu montażu zapewnijmy instalatorom także dostęp do prądu, by mogli podłączyć narzędzia i działać sprawnie. W razie wszelkich dodatkowych pytań o to, jak przygotować otwór pod montaż bramy garażowej, warto skontaktować się z ekspertami Adwil. Zadzwoń +48 58 562 20 25 lub napisz biuro@adwil.pl.

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda prawidłowe przygotowanie otworu pod montaż bramy garażowej, obejrzyj też nasz film.

Jak przygotować otwór pod bramę garażową?

01 lipca 2020
20 października 2020
Zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych i zapewnij sobie spokój na lata! Awaria napędu bramy? Niesprawna automatyka? Uszkodzenia mechaniczne i obicia powierzchni? Jak uniknąć kosztów dodatkowych napraw, skoro zakup bramy garażowej to jeden z większych wydatków przy budowie domu? Doroczny serwis bram garażowych w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie dla klientów ADWIL to
20 sierpnia 2020
Kompletna stolarka od jednego dostawcy to pewność optymalnie dobranych elementów i gwarancja niższego kosztu inwestycji. Ten etap prac miejmy na względzie już w momencie planowania budowy domu i wybierajmy okna, drzwi i bramy garażowe po wizycie w salonie dystrybutora. Bogata ekspozycja różnych rozwiązań technologicznych, firmowe ekipy montażowe na miejscu i
01 lipca 2020
Jak przygotować otwór pod montaż bramy garażowej, gdy wciąż trwają jeszcze prace budowlane lub wykończeniowe na naszym obiekcie? Oto krótka instrukcja, która pomoże Wam uniknąć późniejszych problemów z funkcjonowaniem bramy i zapewni jej bezawaryjne, długoletnie działanie. Prawidłowy montaż jest bowiem równie istotny, co wybór odpowiedniego dla danego budynku modelu urządzenia.

Najnowsze wpisy:

KOLOR

SREBRNY D

KOLOR

SREBRNY V

KOLOR

PIRYT

KOLOR

ŁUPKOWY

KOLOR

ŁUPKOWY SZARY GŁADKI

KOLOR

OREGON

KOLOR

ZIELEŃ MCHU

KOLOR

BRĄZ CZEKOLADOWY

KOLOR

ŚREDNI BRĄZ

KOLOR

STALOWY NIEBIESKI

KOLOR

KOSODRZEWINA

KOLOR

JASNY SZARY

KOLOR

CZARNY SZARY GŁADKI

KOLOR

CROWN PLATINUM

KOLOR

CARDINAL PLATINUM

KOLOR

DĄB BIELONY

KOLOR

BAZALTOWY SZARY GŁADKI

KOLOR

KWARCYTOWY SZARY (GŁADKI)

KOLOR

BAZALTOWY SZARY

KOLOR

KWARCYTOWY SZARY

KOLOR

WINCHESTER

KOLOR

SHOGUN

KOLOR

MACORE

KOLOR

CIEMNY DĄB

KOLOR

ORZECH

KOLOR

BETONOWY SZARY

KOLOR

ALUMINIUM SZCZOTKOWANE

KOLOR

ANTRACYT GŁADKI

KOLOR

MAHOŃ

KOLOR

ZŁOTY DĄB

KOLOR

DAGLEZJA

KOLOR

DAGLEZJA

KOLOR

DĄB SPECJALNY

KOLOR

DĄB NATURALNY

KOLOR

CIEMNY CZERWONY

KOLOR

PALISANDER

KOLOR

CIEMNO ZIELONY

KOLOR

JASNA ZIELEŃ

KOLOR

SZARY

KOLOR

KREMOWY

KOLOR

BIAŁY

KOLOR

ANTRACYT

KOLOR

BRYLANT NIEBIESKI

KOLOR

LIGHT BLACK