Jakie drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać?

 

Ponadczasowe białe drzwi przylgowe? Klasyka litego drewna z ościeżnicami? A może przesuwne drzwi z okleiną lub minimalistyczne piękno aluminium i szkła? Jakie drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać, gdy rynek oferuje tyle możliwości? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać i na co koniecznie zwracać uwagę.

 

 

Drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego wybierz już na etapie projektu

 

Montaż drzwi wewnętrznych do domu jednorodzinnego to zazwyczaj końcowy etap prac wykończeniowych przy budowie lub remoncie domu. Ale wybór odpowiedniego modelu warto rozważyć już podczas projektowania własnych czterech kątów lub początkowych prac budowlanych. Pozwoli to zagwarantować właściwą szerokość i wysokość otworów drzwiowych oraz odpowiednie posadowienie węgarków. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z przeróbkami lub łataniem nieszczelności między ścianą a ościeżnicami w końcowej fazie prac.

 

Drugi ważny element do monitorowania podczas prac ekipy budowlanej to pomiar drzwi wewnętrznych. Wymiary najlepiej zebrać po etapie prac mokrych (wylewki i tynkowanie), weryfikując na bieżąco, czy grubość ścian w całym obwodzie drzwi jest równa i czy są rzeczywiście proste w pionie. Dokonując pomiarów pamiętajmy też, by ująć wysokość planowanej podłogi. Niezależnie, czy decydujemy się na parkiet, deski, beton lub kafle, warto odliczyć grubość materiału przewidzianego na podłogę od całości wymiaru otworu drzwiowego. Odpowiednie otwory i wymiary na etapie budowy to jedno. Drugim równie ważnym aspektem jest decyzja designerska. I tu producenci prześcigają się w atrakcyjnych rozwiązaniach.

 

 

Jakie drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać– modele, style, aranżacje

 

Drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego dobieramy pod kątem kilku istotnych parametrów. Ze względu na system otwierania/zamykania wybieramy drzwi rozwiewne lub przesuwne. W zależności od oczekiwanego stopnia zespolenia ze ścianą możemy zdecydować się na tradycyjne drzwi rozwiewne przylgowe z widocznymi bocznymi zawiasami lub nowoczesne drzwi bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami, skrzydłem zlicowanym z ościeżnicą i zamkiem magnetycznym.

Przy drzwiach przesuwnych do naszej decyzji aranżacyjnej pozostaje, czy mają być one naścienne (system przesuwu widoczny na ścianie) lub ukryte w kasecie (drzwi chowają się w ścianę). Mamy także możliwość wyboru rodzaju ościeżnicy (prosta, regulowana) lub skorzystać z opcji drzwi z ukrytą ościeżnicą, gdzie skrzydło zlicowane ze ścianą, można pomalować na ten sam kolor.

 

Poza systemem otwierania i rodzajem ekspozycji na ścianie, decydujemy o materiale, z którego wykonane są drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego. Może to być przykładowo: lite drewno, płyta MDF, płyta wiórowa, szkło, aluminium. Dodatkiem do wypełnień są różnorodne okleiny (laminat CPL, fornir) które wraz z kolorem nadają drzwiom indywidualny charakter. Na koniec do wyboru pozostają nam niezbędne akcesoria – klamki, szyldy, zamki, samozamykacze, otwory i podcięcia wentylacyjne.

 

 

Drzwi wewnętrzne ADWIL

 

W swej ofercie proponujemy drzwi wewnętrzne wyłącznie renomowanych producentów – DRE, Pol-Skone i Porta. Stawiamy na wysoką jakość wykończenia, komfort użytkowania, praktyczne rozwiązania i atrakcyjny design. Klienci, którzy zdecydują się u nas na zakup w pakiecie okien, bram garażowych i drzwi zewnętrznych, otrzymują rabat na wybrane drzwi wewnętrzne. A dlaczego jeszcze opłaca się wybrać komplet stolarki otworowej od jednego dostawcy? Pisaliśmy o tym w osobnym poradniku [LINK, na słowie „poradniku”] Zapraszamy do tczewskiego salonu ADWIL, gdzie czeka na Państwa bogata ekspozycja modeli drzwi wewnętrznych do domu jednorodzinnego, mieszkania w bloku, biura, czy zakładu produkcyjnego.

Jakie drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego?

16 listopada 2020
16 listopada 2020
Zadbaj o ciepły i energooszczędny dom na zimę Konserwacja okien drewnianych, plastikowych i pvc to, obok sezonowego mycia okien, podstawowy i niezwykle ważny warunek bezawaryjnego, długoletniego i prawidłowego funkcjonowania stolarki okiennej. Przystępując do działania, pamiętajmy zatem o pielęgnacji uszczelek okiennych, okuć, zawiasów, klamek i ram. Jak konserwować okna plastikowe, a
16 listopada 2020
Jakie drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać? Ponadczasowe białe drzwi przylgowe? Klasyka litego drewna z ościeżnicami? A może przesuwne drzwi z okleiną lub minimalistyczne piękno aluminium i szkła? Jakie drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać, gdy rynek oferuje tyle możliwości? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać i na co koniecznie zwracać
20 października 2020
Zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych i zapewnij sobie spokój na lata! Awaria napędu bramy? Niesprawna automatyka? Uszkodzenia mechaniczne i obicia powierzchni? Jak uniknąć kosztów dodatkowych napraw, skoro zakup bramy garażowej to jeden z większych wydatków przy budowie domu? Doroczny serwis bram garażowych w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie dla klientów ADWIL to

Najnowsze wpisy:

KOLOR

SREBRNY D

KOLOR

SREBRNY V

KOLOR

PIRYT

KOLOR

ŁUPKOWY

KOLOR

ŁUPKOWY SZARY GŁADKI

KOLOR

OREGON

KOLOR

ZIELEŃ MCHU

KOLOR

BRĄZ CZEKOLADOWY

KOLOR

ŚREDNI BRĄZ

KOLOR

STALOWY NIEBIESKI

KOLOR

KOSODRZEWINA

KOLOR

JASNY SZARY

KOLOR

CZARNY SZARY GŁADKI

KOLOR

CROWN PLATINUM

KOLOR

CARDINAL PLATINUM

KOLOR

DĄB BIELONY

KOLOR

BAZALTOWY SZARY GŁADKI

KOLOR

KWARCYTOWY SZARY (GŁADKI)

KOLOR

BAZALTOWY SZARY

KOLOR

KWARCYTOWY SZARY

KOLOR

WINCHESTER

KOLOR

SHOGUN

KOLOR

MACORE

KOLOR

CIEMNY DĄB

KOLOR

ORZECH

KOLOR

BETONOWY SZARY

KOLOR

ALUMINIUM SZCZOTKOWANE

KOLOR

ANTRACYT GŁADKI

KOLOR

MAHOŃ

KOLOR

ZŁOTY DĄB

KOLOR

DAGLEZJA

KOLOR

DAGLEZJA

KOLOR

DĄB SPECJALNY

KOLOR

DĄB NATURALNY

KOLOR

CIEMNY CZERWONY

KOLOR

PALISANDER

KOLOR

CIEMNO ZIELONY

KOLOR

JASNA ZIELEŃ

KOLOR

SZARY

KOLOR

KREMOWY

KOLOR

BIAŁY

KOLOR

ANTRACYT

KOLOR

BRYLANT NIEBIESKI

KOLOR

LIGHT BLACK